Bydgoszcz i jej atrakcje: co warto zobaczyć w tym mieście

Bydgoszcz może oczarować nas swą atmosferą oraz ciekawymi zabytkami, dzięki którym w ciekawy sposób będziemy mogli zapoznać się z historią tego miasta. Jakie atrakcje zasługują w tym mieście na wyróżnienie?

Na co warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie wycieczki po Bydgoszczy?

Bydgoszcz to miasto idealne dla tych, którzy kochają piesze wędrówki. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki w Bory Tucholskie lub w rejon Puszczy Bydgoskiej. Miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku skusić mogą również takie atrakcje, jak malownicze doliny dwóch rzek: Brdy i Wisły. A co z tymi, którzy preferują wycieczki o bardziej krajoznawczym charakterze? I takim turystom w Bydgoszczy nudzić się nie będzie.

Spacery po bydgoskiej Wenecji

Wielu wrażeń dostarczą nam z pewnością spacery po bydgoskiej Wenecji – malowniczej części starówki, której wielkim walorem jest położenie nad Brdą. Zabytkowe domy, wznoszące się nad rzeką, robią ogromne wrażenie, a spacer w takiej scenerii na długo zapisuje się w pamięci turystów.

Bydgoszcz - Stary Rynek, Wenecja, zabytki
Bydgoszcz - Stary Rynek, Wenecja, zabytki

Spichrza bydgoskie

Bydgoszcz może się też pochwalić pięknymi spichlerzami, dzięki którym można sobie uświadomić, jak ważną rolę odegrało to miasto w dziejach polskiej gospodarki.

Dziś bydgoskie spichlerze są zabytkami wyjątkowo ważnymi dla miłośników sztuki, a to ze względu na fakt, iż zaadaptowano je na potrzeby muzealne. Dzięki temu Bydgoszcz może się pochwalić tak wielką atrakcją, jaką jest Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego znajdujący się w Białym Spichlerzu. Warto pamiętać, iż dumą tej placówki są obrazy patrona muzeum.

Bydgoszcz - Biały Spichlerz - mieści się tu Muzeum Leona Wyczółkowskiego
Bydgoszcz - Biały Spichlerz - mieści się tu Muzeum Leona Wyczółkowskiego

Zabytki sakralne w Bydgoszczy

Co jeszcze warto zobaczyć w trakcie wycieczki po Bydgoszczy? Z pewnością tutejsze zabytki sakralne, które mają ogromną wartość artystyczną. Ogromne wrażenie na zwiedzających może zrobić gotycki kościół farny, w którego wnętrzu znajduje się pochodzący z XVI stulecia obraz „Matka Boska z różą”. Inną budowlą, której w czasie wycieczki po tym mieście warto poświęcić swój czas, jest kościół klarysek. To właśnie z jego wieży od 1946 roku wygrywany jest bydgoski hejnał.

Do świątyni tej warto również zajrzeć ze względu na fakt, iż znajdują się w nim cenne dzieła sztuki. Do tych, które najskuteczniej przyciągają tu zwiedzających, zaliczają się obrazy Leona Wyczółkowskiego oraz stropy kasetonowe, ozdobione wspaniałymi polichromiami. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Bydgoszcz staje się miastem atrakcyjnym dla turystów oraz miłośników sztuki, a wycieczki po jej terenie mogą każdemu dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

Bydgoszcz - co warto zwiedzić
Elementy zabytkowe i sakralne można znalźć w wielu ciekawych miejscach

Dodaj komentarz