Niezwykłe wystawy: Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

Jakimi atrakcjami może nas oczarować Bydgoszcz? Piękne widoki, ciekawe zabytki i wystawy, których nie znajdziemy w innych miastach – oto obiekty, dzięki którym wycieczki po Bydgoszczy mogą się dla każdego z nas okazać wyjątkowym doświadczeniem. Gdzie warto się wybrać?

Muzeum Mydła i Historii Brudu

Jedną z ciekawszych wystaw, które podczas wizyty w Bydgoszczy z pewnością warto zwiedzić, jest Muzeum Mydła i Historii Brudu. Dzieje tego miejsca zaczęły się od… zebrania niewielkiej kolekcji mydełek. Z czasem postarano się tu pokazać dzieje polskiej higieny oraz nasz stosunek do brudu.

Powstała w ten sposób unikalna wystawa, która z jednej strony intryguje nietypową tematyką, z drugiej – pozwala nam zdobyć wiele cennych wiadomości z różnych dziedzin życia.

Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

Tu można się dowiedzieć wiele na temat tego, w jaki sposób do kwestii związanych z higieną podchodzili nasi przodkowie oraz w jaki sposób dbali oni o swe ciało. Tu, w Bydgoszczy, każdy z nas może zajrzeć do średniowiecznej łaźni oraz zobaczyć typowy dla XIX stulecia pokój kąpielowy. Wszystko to ozdobione jest pięknymi mydełkami, które mogą zachwycać zarówno swą kolorystyką, jak i kształtami.

Dodaj komentarz